Cake Browser – szukanie na słodko

Jak mówią statystyki to użytkownicy iOS nie potrafią się rozłączyć od Safari. Wiem to też z własnego doświadczenia. Ale co gdybym wam powiedział, że jest przeglądarka która zastąpi wam Safari? Jest to Cake Browser. Ma ona bardzo dużo ciekawych funkcji, których nie ma reszta. Przeglądarka jest dostępna na iOS i Android.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2.PNG

Pierwsze co widzimy to przyjazny i „słodki”. Już teraz widzimy pare wbudowanych funkcji. Są to Gry i możliwość śledzenia stron, ale o nich później. Na górze widzimy tło, które możemy zmienić w menu widoczne w prawym dolnym rogu. Pod nim widzimy pasek wyszukiwania. I to tyle na ekran główny. Magia się zaczyna gdy zaczniemy przemierzać internet. Pierwszym ułatwieniem jest możliwość szukania kategoriami. Pojawia się ona gdy zaczniemy wpisywać zapytanie jako pasek nad klawiaturą. Możemy z niej wybrać w jakiej kategorii Cake ma szukać: ogólne, wideo, obrazy, newsy i sklepy.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 3.PNG

Kiedy wybierzemy kategorie Ogólne lub po prostu klikniemy Idź ujrzymy coś takiego jak powyżej. Pierwsze co wpada w oko to to że nie otworzył się Google lecz odrazu jeden z wyników. I tu jest jedna z zalet. Cake odrazu nam w wygodny sposób układa wyniki z Google. W tym przypadku po wpisaniu „iOS” ujrzeliśmy aplikacje. Przesuwając palcem po ekranie w lewo przejdziemy do następnego wyniku. A co jeśli jednak zamierzamy sprawdzić stronę z wynikami Google? Musimy wtedy przesunąć górny pasek z kartami w dół i wybrać „All results”.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 4

Ustawienia stron zostały przeniesione do menu kryjącego się w pasku pod ikoną kółka z 4 kropkami. Zobaczymy tu czy strona jest chroniona certyfikatem SSL, czyli czy połączenie jest szyfrowane i inne opcje jak udostępnienie, dodanie do ulubionych, skopiowanie adresu, pobranie zdjęcia ze strony z samym zdjęciem, itp. Teraz warto wspomnieć o funkcji śledzenia stron. Wystarczy wejść na stronę, która obsługuje RSS jak nasza. Potem klikamy w przycisk „Follow” w prawym dolnym rogu. Wiadomości będą widoczne w polu „Following” na głównej stronie.

Resztę pozostawiam wam. Ta przeglądarka będzie dla was najlepsza. Sam właśnie tworzę własną przeglądarkę – Berry Browser, która podbije wasze serca. A teraz jak to mówią twórcy „Stay tuned”. Odnośniki do aplikacji Cake Browser w sklepach na iOS i Android poniżej.

app-store-icon

kisspng-google-play-computer-icons-app-store-5ae4480cebc698-4688136515249100929658.jpg

Reklamy

2 myśli w temacie “Cake Browser – szukanie na słodko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s