Siri Shortcuts, czyli na skróty

W tym poście przedstawię wam aplikację, która pozwoli wam zrobić długie czynności jednym kliknięciem lub komendą. Jest to Siri Shortcuts, które powstało przez przejęcie Workflow. Żeby z niej skorzystać musimy posiadać iPad lub iPhone z iOS 12. Jak tworzyć w niej skróty? O tym właśnie powiem, lecz najpierw przedstawię wam interfejs.

Interfejs

Obraz.PNG

Pierwszy screenshot przedstawia ekran główny. Kolorowe ikony to skróty. Drugi galerię skrótów. Klikając na skrót w galerii możemy go pobrać. Otworzy nam się wtedy ekran 3. Żeby zmodyfikować skrót klikamy w 3 kropki w prawym górnym rogu ikony danego skrótu. Po tym ujrzymy ekran 4, który jest powierzchnią roboczą. Jeśli chcemy otworzyć listę czynności przesuwamy pasek na dole w górę. Zmiana ikony, nazwy i tym podobne odbywa się przez kliknięcie ikony ustawień w prawym górnym rogu w oknie skrótu.

Tworzymy przykładowy skrót

Kiedy już wiemy co i gdzie się znajduje możemy przejść to tworzenia takiego skrótu. Żeby utworzyć nowy skrót klikamy plus w prawym górnym rogu lub ikonę plusa znajdującej się obok ostatniego skrótu.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 5.PNG

Stworzymy aplikację, która pozwoli włączyć muzykę z Apple Music na określny czas. Pierwsze co robimy to dodanie czynności która zapyta o czas przez który ma czekać. W pole tekstowe na dole ekranu wpisujemy „Prośba o informacje”. Jako typ wejścia wybieramy Liczba. Pod Prośbą o informacje umieszczamy czynność Oblicz. Robimy to tak samo. Wpisujemy w pole szukania Oblicz i przesuwamy ją pod Prośbę. Czynność Oblicz ustawiamy tak. Jako operację mnożenie, a argument – 60. Ta czynność obliczy sekundy z poprzedniej czynności. Do pola roboczego przesuwamy czynność Odtwórz muzykę. Możemy ją ustawić według własnych potrzeb. Musimy jeszcze dodać 2 czynności. Pierwsza to Czekaj. Po dodaniu jej do obszaru, klikamy na nią i wybieramy Wybierz Magiczną zmienną i klikamy na Wynik obliczeń.

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 6.PNG

Czynność Czekaj sprawi, że za nim nastąpi następna odczeka czas obliczony w czynności Oblicz. Teraz dodajemy ostatnią czynność, a będzie to Wstrzymaj muzykę. Niech podsumuję. Po odpaleniu skrótu zapyta on nas o czas przez jaki ma być puszczana muzyka, po tym puści nam muzykę znajdującą się w naszej bibliotece, odczeka wybrany czas i po tym zatrzyma odtwarzanie.

Ustawienia skrótu

iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA5gAAAcICAYAAABZ4W7tAAABg2lDQ1BzUkdCIElFQzYxOTY2LTIu-2 7.PNG

Teraz ustawimy wygląd ikony skrótu. Najpierw nadajmy mu nazwę. Klikamy więc pole Nazwa i wpisujemy wybraną nazwę, np. Zegar muzyki. Następnie nadamy naszemu skrótowi ikonę i kolor. Wybieramy więc Ikona i klikamy kolor który nam pasuje. Teraz nadamy mu jeszcze ikonę, dlatego nad listą kolorów wybieramy Glif i wybieramy ikonę. A teraz dodamy jedną z najważniejszych funkcji Siri Shortcuts. Sprawimy, że skrót uruchomimy komendą do Siri. Klikamy więc Dodaj do Siri, a potem nagrywamy komendę. Musi ona być oczywiście po angielsku. Jeśli Siri nie zrozumiała tego co chcieliście klikamy Nagraj wyrażenie ponownie. Teraz przetestujmy naszą komendę. Wywołujemy więc Siri i wypowiadamy naszą komendę. Jeśli skrót się uruchomił wszystko się udało. I to w sumie na tyle. Zaprezentowałem wam tylko trochę możliwości Siri Shortcuts. Jeśli chcecie, możecie pobrać gotowy skrót poniżej. Możecie spróbować też własnych sił i stworzyć własny.

Obraz tytułowy: AppleMobile.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s