Jeden upada, a drugi rośnie, czyli co dzieje się w świecie telekomunikacji.

Niedawno miały miejsce 2 rzeczy, które zdarzyły w świecie telekomunikacji. Wydarzyły one się w ORANGE i REBTEL. A co się dokładniej stało?

eSIM w Orange (prawdopodobnie) do końca roku.

Zrzut ekranu 2018-12-5 o 14.53.04.png

Po premierze iPhone XS/XS Max i iPhone XR Orange zapowiedział, że eSIM (z którego możemy skorzystać w tych iPhone’ach) pojawi się w nim do końca roku. Nic więcej nie wiedzieliśmy, lecz teraz wiemy, że pojawi się on prawdopodobnie niedługo. Wskazują na to strona eSIM w Orange na której znajdziemy napis „Usługa eSIM dostępna wkrótce” i regulamin promocji. Na czym ona polega? Abonamenci będą mogli za darmo wymienić kartę SIM na profil eSIM. Zasadą jest to, że można kartę SIM na profil eSIM zmienić tylko 5 razy w ciągu jednego okresu rozliczeniowego. Orange mimo tego zastrzegł sobie, że nie każdy promocję dostanie… Możliwe, że będzie ona dostępna tylko w niektórych planach taryfowych. Promocja obowiązuje od 20 listopada (nie za wcześnie?) do odwołania. Możemy więc wywnioskować, że eSIM pojawi się niedługo, lecz nie jest to pewne. Tu znajdziecie link do promocji.

Rebtel znika z Polski

Zrzut ekranu 2018-12-5 o 15.06.55.png

Już od jakiegoś czasu na stronie Rebtel Poland widzimy wiadomość. Oczywiście nie jest ona zbyt dobra, ponieważ miał on (podobno) bardzo dobrą ofertę. Nie wiemy niestety dlaczego Rebtel „odchodzi” i kiedy dokładnie zniknie. Ta sytuacja przypomina tą z innym operatorem – Folx. Rok działał i to całkiem dobrze, a potem z niewiadomych przyczyn znika. Co myślicie o tym? Czy będziecie za nim „tęsknić”?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s