Nowe iPhone’y z wieloma nowościami

Sieć ostatnio zalewają informacje, że sprzedaż iPhone’ów ma się fatalnie. Według doniesień prawdopodobnie nie przełoży się to na innowacyjność nowych iPhone’ów. Doniesienia wskazują na to, że największe zmiany przejdzie bateria.

Najnowsze doniesienia pochodzą od Kuo Ming-Chi. Według niego w nowych iPhone’ach wbrew oczekiwaniom użytkowników nie pojawi się złącze USB-C. Myśl o tym pojawiła się gdy wyszedł najnowszy iPad Pro. Złącze te pozwoliło na ładowanie tego urządzenia zasilaczem MacBook’a i większości urządzeń z Android’em. Złącze dało także wiele innych możliwości i funkcjonalności nowemu iPad’owi.

Jedną z nowości ma być ładowanie bezprzewodowe zwrotne. Pozwala ono na ładowanie innych urządzeń od danego urządzenia (w tym przypadku iPhone’m) za pomocą ładowania bezprzewodowego Qi. Funkcjonalność tą widzieliśmy już w Huawei Mate 20 Pro. Nie wiemy jednak czy ładowanie te pozwoli na ładowanie jakiegokolwiek urządzenia wspierającego ładowanie Qi, czy tylko urządzenia od Apple takie jak Apple Watch lub AirPods.

Kolejną nowością ma być zwiększona pojemność baterii. Apple do tej pory mimo niesamowitych umiejętności gospodarowania energią w iPhone umieszcza w nich baterie nie przekraczające pojemnością 3000 mAh. Wyjątkiem jest tylko iPhone XS Max. Konkurencja z Android’em potrafi zmieścić jednak w takiej samej bryle baterię aż o 1000 mAh pojemniejszą.

W nowym iPhone, który ma być następcą iPhone XR ma się zwiększyć także pamięć podręczna, która ma wynosić 4 GB.

Według Kuo zmiany mają także dotknąć aparat. Analityk twierdzi, że przynajmniej w jednym z nowych modeli pojawią się 3 kamerki. Możliwe, że będzie to następca iPhone XS Max. Modernizacji ma także ulec kamera TrueDepth, która ma się charakteryzować większą siłą.

Zmiany pojawią się także w modułach łączności. Modernizacji ulegnie GPS. Jego antena zostanie wytworzona w technologii UWB. Ma to pozwolić na bardzo dokładne określanie położenie urządzenia, nawet w budynkach.

Analityk informuje, że bryła urządzenia nie ulegnie większej zmianie. Różnicą ma być matowe szkło na pleckach. Takie wykończenie jest zazwyczaj bardziej odporne na drobne przetarcia i zadrapania. Maskuje ono także odciski palców.

Co myślicie o takich iPhone’ach? Czy pomogą one Apple w problemach z sprzedażą iPhone’ów?

Reklamy

2 myśli w temacie “Nowe iPhone’y z wieloma nowościami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s