Apple Watch prawdopodobnie będzie mógł śledzić sen dopiero w 2020 roku.

Śledzenie snu przez Apple Watch’a jest możliwe dzięki wielu aplikacji jak, np. AutoSleep. Niestety, bez aplikacji od innego dewelopera śledzenie snu przez zegarek jest niemożliwe. Nie posiada on bowiem takiej funkcji. Jest ona jednocześnie jedną z tych najbardziej pożądanych. Okazuje się, że i w tym roku nie możemy oczekiwać pojawienia się tej funkcji z powodu problemów z wprowadzeniem niej. Problemem miałaby być pojemność baterii i szybkość jej ładowania. Ograniczają one bowiem firmę w implementacji tej funkcji.

Apple ma zamiar utrzymać wysoką żywotność akumulatora lub podobną do aktualnej. Miałoby by to zapewnić użytkownikowi całodobowe korzystanie z Apple Watch. Powodem tego ma być fakt, że aktualnie aplikacje służące do śledzenia snu mocno zużywają baterię.

Mark Gurman z serwisu Bloomberg twierdzi, że funkcja może poprawnie działać nawet bez zwiększania pojemności akumulatora. Paroma rozwiązaniami, które miałyby w tym pomóc są włączenie na czas śledzenia trybu niskonapięciowego lub przyspieszenie ładowania się zegarka tak, aby jego właściciel zdążył go naładować gdy się obudzi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s