Zachowywanie 99% sprawności baterii iPhone po roku.

Bateria w iPhone’ach to temat tabu. Powraca on praktycznie przy każdej premierze nowego smartfona od Apple. Baterie iPhone’ów są uznawane za krótko działające.

Firma chcąc pomóc w niektórych problemach związanych z baterią udostępniła w iOS 11.3 funkcję Kondycja baterii. Pozwala ona sprawdzić stan zużycia baterii. Utrzymanie niej w stanie 99% przez rok wydaje się niemożliwe, lecz niedawno w sieci pojawił się artykuł I Used an iPhone X for a Year and Had 99% Battery Health – Here’s How I Did it.

Według autora artykułu wydłużenie życia baterii wymaga zmiany kilku nawyków. Często wymienianą metodą utrzymania bardzo dobrej jakości baterii jest odłożenie smartfonu od ładowarki od rana do wieczora, a gdy będziemy iść spać, gdy telefon jest juz praktycznie rozładowany, ładujemy smartfon. Według Uzair’a (autora wpisu) to zachowanie może wręcz zepsuć baterię.

Poniżej znajdziecie 9 punktów, które wymienił autor, które pomogą wam w utrzymaniu dobrej kondycji baterii. Od razu poinformuję, że działają one tylko gdy naszego iPhone’a ładujemy oryginalną ładowarką lub zatwierdzoną przez MFi lub gdy ładujemy smartfona ładowarką bezprzewodową z certyfikatem Qi.

  • Za każdym razem, gdy używasz iPhone’a do wykonywania połączeń, wysyłania wiadomości tekstowych, sprawdzania mediów społecznościowych, odłączania go od sieci, chyba że naprawdę musisz go używać.
  • Jeśli nie używasz iPhone’a i zdarza się, że znajdujesz się w pobliżu źródła zasilania – przewodowego lub bezprzewodowego – naładuj swój telefon. To jest całkowicie w porządku. Elektronów wewnątrz baterii miłość do poruszania się w związku z tym nie będzie żadnych uszkodzeń będzie zrobione.
  • Nie martw się o przeładowanie w ogóle. iPhone jest wystarczająco inteligentny, aby zatrzymać ładowanie baterii i przełączyć się na zasilanie prądem zmiennym tak długo, jak długo jest podłączony. Innymi słowy: można nawet zostawić go podłączonego na noc.
  • Idziesz do pracy gdzieś i masz też ładowarkę samochodową? Podłącz iPhone’a podczas jazdy. Poza tym i tak nie będziesz go używać podczas jazdy, więc dlaczego nie dopełnić go odrobiną prądu, prawda?
  • Spróbuj i upewnij się, że bateria nie spada poniżej 75% znaku, że często, nawet jeśli tak się dzieje, zachować 60% znak jako punkt odniesienia dla „krytyczne”. Może to brzmieć trochę absurdalnie, ale jeśli postępujesz zgodnie z powyższymi wskazówkami religijnymi, to nie powinno to być problemem. Sporadyczne spadki poniżej tego punktu są w porządku.
  • Jeśli uda Ci się wyczerpać baterię do krytycznego punktu, upewnij się, że doładujesz ją jak najszybciej. Bardzo wyczerpana lub całkowicie rozładowana bateria ulegnie uszkodzeniu tylko szybciej.
  • Czy masz przy sobie plecak? Przenieś także bank energii. Dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Wybierz ten, który jest niezwykle przenośny i pomoże Ci przetrwać cały dzień.
  • Umieść ładowarki bezprzewodowe w sposób strategiczny wokół domu. Tak długo, jak są one w zasięgu ręki, można przechowywać iPhone’a na ładowanie, gdy nie jest używany. Na przykład, jeśli pracujesz na komputerze, po prostu umieścić iPhone na ładowanie tuż obok niego.
  • Nie ładuj iPhone’a w ekstremalnych warunkach pogodowych. Uszkodzisz tylko baterię telefonu. Jeśli jest zbyt zimno, umieścić go w torbie lub kieszeni podczas ładowania, aby utrzymać go w strefie „temperatury pokojowej”. Jeśli jest zbyt gorąco, trzymaj go dobrze wentylowany.

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Zachowywanie 99% sprawności baterii iPhone po roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s