HoloLlens 2 już jest.


HoloLens to okulary Mixed Reality od Microsoft. Są one jednymi z najlepszych, lecz nie są pozbawione kilku wad. Dzisiaj Microsoft wypuścił 2 wersję swoich okularów – HoloLens 2.

Jak widać na zdjęciach Microsoft nie porzucił stylu z HoloLens. Microsoft chwali swoje HoloLens 2 za to, że są ergonomiczne, komfortowe i łatwe do zakładania. Nowe okulary nie potrzebują także kabelków, co daje im przewagę od konkurencji, ponieważ przez brak kabli możemy poruszać się dowolnie. Fakt, że HoloLens 2 nie musi mieć podłączonych kabelków podczas korzystania z nich pochodzi od tego, że okulary posiadają wbudowany komputer, chmurę i Wi-Fi. Kolejnymi zaletami jest jego intuicja. Do sterowania obiektami w przestrzeni wykorzystujemy gesty na obiektach, tak jak w rzeczywistości, np. jeśli chcemy element przesunąć po prostu go przesuwamy. Posiada on dodatkowo komendy głosowo, które działają w głośnych miejscach i rozpoznają mowę naturalną. HoloLens 2 posiada także chmurę Dynamics 365, dzięki czemu możemy na nich korzystać z rozwiązań autorskich lub innych firm. W kwestii bezpieczeństwa Microsoft chwali swoje okulary. Posiadają one bowiem funkcję Windows Hello, czyli funkcję umożliwiającą logowanie za pomocą biometrii. Okulary posiadają wbudowany skaner tęczówek, co jest o wiele wygodniejsze niż jak by było trzeba wpisywać hasło.

HoloLens 2 są także pierwszą wersją dostępna dla użytkowników indywidualnie, ponieważ HoloLens były dostępne tylko dla firm. A jak wygląda specyfikacja?

 • Soczewki to soczewki holograficzne przez które możemy widzieć. Obraz widzimy w jakości 2k 3:2. Gęstość holograficzna wynosi >2.5k radiacji (punkty świetlne na radian). Okulary posiadają także możliwość renderingu 3D w zależności od pozycji oczu. Głębię kontroluje sensor Azure Kinect, a pozostałe sensory to kolejno: Przyspieszeniomierz, żyroskop i magnetometr. Kamera ma taką specyfikację: zdjęcia 8MP, wideo 1080p30. Układ mikrofonów posiada 5 kanałów, a wbudowane głośniki umożliwiają słuchanie dźwięku przestrzennego. HoloLens 2 posiada 3 możliwości rozumienia człowieka: śledzenie dłoni (pozwala na kontrolowanie wirtualnej rzeczywistości), śledzenie oczu i rozpoznawanie naturalnej mowy. W rozumieniu środowiska okularom pomagają śledzenie 6DoF (rozpoznawanie skali świata), przestrzenne mapowanie i mieszanie wirtualnej i prawdziwej rzeczywistości. Za oprogramowanie odpowiadają:
 • Windows Holographic Operating System
 • Edge
 • Dynamics 365 Remote Assist
 • Dynamics 365 Layout
 • Dynamics 365 Guides
 • 3D Viewer
 • OneDrive for Business

Do obliczania służą Qualcomm Snapdragon 850 Compute Platform i HPU 2 generacji. Wi-Fi jest dostępne w wersji 802.11ac 2×2, Bluetooth – 5.0, a złącze USB jest typu C.

Obraz 28.02.2019, godz. 06.31.jpg

W pudełku od HoloLens 2 znajdziemy:

 • HoloLens 2
 • Kabel USB
 • Taśmę niepowietrzna
 • Ładowarkę
 • Ściereczkę z mikrofibry
 • Walizkę transportową

HoloLens 2 nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, lecz możemy je za zakupić w preorderze za 3 500$ (13 260,10 zł). Cenę spłacamy płacąc 125$ (473,57 zł) miesięcznie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s