Redukcja pracowników z działu zajmującego się projektem Titan

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że Apple zamierza zwolnić 190 osób z działu zajmującego się autonomicznym samochodem. Zwolnionych ma zostać dokładniej 33 inżynierów odpowiadających za sprzęt, 22 inżynierów oprogramowania, 31 inżynierów projektujących produkty i 38 menedżerów. Część ma zostać przeniesiona do innych działów, a cała reszta pożegna się z Apple. Ma to nastąpić 16 kwietnia. Warto dodać, że wszyscy ci pracownicy pracują w oddziałach Apple w Santa Clara i Sunnyvale. Apple przekazało te informacje do kalifornijskiego Departamentu Rozwoju Zatrudnienia. Źródłem przecieku jest San Francisco Chronicle.

O tym, że Apple zamierza zwolnić część osób z działu zajmującego się projektem Titan wiedzieliśmy już wcześniej. Poinformowało o tym wtedy CNBC. Nie poinformowało ono jednak co dalej się stanie z projektem autonomicznego samochodu.

Pojawiły się także plotki, że zwolnienie jest spowodowane dołączeniem do Apple Doug’a Field’a – byłego inżyniera Tesli. Dołączył on do firmy w sierpniu 2018 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s