Nintendo krytykuje mikropłatności w grach i zachęca innych deweloperów iOS do porzucenia nich.

W poprzednim roku podczas konferencji CEDEC przedstawiciel Nintendo Shigeru Miyamoto skrytykował mikropłatności w grach. Zapowiedział on też, że w kolejnych grach Nintendo nie znajdziemy takich elementów. Dlaczego więc np. Mario Bros Run tej firmy zawiera mikropłatności? Dzieje się tak dlatego, że gry wydawane przez firmę są często tworzone przez partnerów. Tymczasem żaden z partnerów Nintendo nie złożył obietnicy dotyczącej nie dodawania mikropłatności. Firma namawia jednak ich do zmiany zdania i chociaż ograniczenia wpływu mikropłatności w ich grach na urządzenia mobilne.

Co ciekawe Nintendo stara się pozbyć modelu freemium mimo tego, że to właśnie gry na iOS bazujące na tym modelu przynoszą największe przychody. The Wall Street Journal powiedziało, że firmę bardziej obchodzi zdanie użytkowników niż zarabianie. Dlatego też firma nie popiera mikropłatności. Gdyby Nintendo umieszczało w każdej grze mikropłatności gracze uznaliby firmę za chciwą. Powodem tego jest fakt, że gry na smartfony nie stanowią tylko bezpośredniego źródła przychody. Dla Nintendo są one bowiem sposobem na przyciąganie ludzi do kupowania konsol tego producenta.

Partnerom Nintendo nie podoba się krytyka freemium i raczej dopóki firma nie będzie zabraniała mikropłatności nie odejdą oni od tego modelu. Idealnym przykładem jest firma CyberAgent, która stworzyła grę wydaną przez Nintendo – Dragalia Lost.  W rozmowie z Wall Street Journal firma mówi o tym, że niedługo po premierze gry Nintendo poprosiło firmę o zrezygnowanie z mikropłatności a zarazem ułatwienie użytkownikom zbierania postaci nie za pieniądze. Z informacji wynika, że średni dochód z jednego gracza był mniejszy niż przypuszczano. CyberAgent powiedział także, że jego zdaniem, gdyby zrezygnowali z współpracy z Nintendo zarobiliby o wiele więcej.

Jak to się skończy prawdopodobnie się dowiemy niedługo, ponieważ Nintendo planuje wydać w lato dwie gry na system iOS. Pierwsza to darmowa gra Dr. Mario World, która została stworzona przy współpracy Line i NHN. Druga gra ma być płatna i ma być to gra wyścigowa Mario Kart Tour.

Jeśli firmie uda się korzystanie na przychody zrezygnować z planu freemium to zostanie to napewno dobrze odebrane przez fanów, ponieważ mikropłatności to jeden z najbardziej znienawidzonych elementów gier.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s