Master Quality Authenticated w Tidal także w aplikacji na iOS

Tidal to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych muzyki. Cechuje się on jakością Master Quality Authenticated, czyli jakością studyjną. Serwis opisuje ją tak:

TIDAL oferuje obecnie technologię Master Quality Authenticated, która umożliwia kompresję muzyki cyfrowej bez ograniczeń, gwarantując dźwięk najwyższej jakości. Dzięki temu subskrybenci mogą słuchać muzyki tak, jak nagrano ją w studiu – doświadczenie jakości dźwięku zgodne z zamierzeniami artysty.

Do tej pory można było z niej korzystać tylko w aplikacjach na Android (niektóre urządzenia), Windows i MacOS. Teraz MQA pojawiło się także na iOS. Jak skorzystać z lepszej jakości? Po pierwsze musimy być subskrybentami planu Tidal HiFi za który płacimy 39,99 zł, lecz możemy skorzystać z darmowych 30 dni wersji próbnej. Drugą sprawą jest fakt, że nie wszystkie utwory są dostępne w tej jakości. Utworów w tej jakości jest około 150 tysięcy. W aplikacjach mobilnych oznaczone są literką M, a w aplikacjach desktopowych są oznaczone znakiem nieskończoności – . Jeśli kupimy pakiet HiFi wszystkie pozostałe utwory będziemy mogli słuchać w jakości HiFi. Teraz, gdy znamy wszystkie potrzebne informacje, możemy zacząć konfigurować jakość MQA.

  • Otwieramy Tidal,
  • Wchodzimy do zakładki Moja Muzyka,
  • Zjeżdżamy do sekcji Jakość w której klikamy na przycisk Streaming,
  • Teraz możemy wybrać jakość muzyki w zależności od połączenia,
  • Wybieramy Master w wybranej przez nas sekcji,

 

Gotowe. Jakość zostanie zastosowana od teraz w każdej wspierającej ją piosence. Pobrane piosenki zostaną w tej jakości w jakiej je pobraliśmy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s