Co nowego w świecie eSIM?

eSIM to nowa wersja tradycyjnego SIM. Wyróżnia się ono faktem, że jest cyfrowe i nie potrzebujemy fizycznej karty. Ostatnio nieoficjalnie pojawiło się wsparcie dla eSIM w Apple Watch 4 w Orange. Tymczasem pojawia się jeszcze pare informacji na temat rozwoju eSIM w Polsce.

 

Play_logo.jpg

Play zaczyna prace nad wdrożeniem eSIM.

Póki co jedynym operatorem udostępniającym możliwość korzystania z eSIM jest Orange. Prace nad wdrożeniem tego standardu trwają podobno także w T-Mobile. Nie jest to jednak potwierdzona informacja. Tymczasem rzecznik Play – Marcin Gruszka -niespodziewanie informuje, że i fioletowy operator pracuje nad wdrożeniem eSIM.

Co ciekawe, Play jeszcze rok temu informował o tym, że nie będzie pracował nad wdrożeniem eSIM. Mimo to, operator wiedział, że jest to technologia przyszłości.

 

big_721e92ba-ac68-4f64-9565-a7760894d1bd.jpg

Wsparcie dla eSIM dla Apple Watch 4 gen. w Orange dopiero w połownie kwietnia

Jak wspomniałem na początku, Orange nieoficjalnie wspiera eSIM dla Apple Watch 4 generacji. Dzisiaj rzecznik Orange – Wojtek Jabczyński – poinformował, że operator będzie oficjalnie wspierał eSIM dla Apple Watch od połowy kwietnia. Wsparcie będzie dotyczyło wszytkich zegarków od Apple. Wojtek Jabczyński informuje także, że od tego samego czasu w sklepie intenretowym i stacjonarnym Orange będzie można kupić Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular).

Zrzut ekranu 2019-03-29 o 16.01.35.png

Apple Watch 4 gen. z wsparciem dla eSIM pojawi się w Polsce już 12 kwietnia

Żeby korzystać z eSIM trzeba posiadać urządzenie, które wspiera tą technologię. Takich urządzeń w Polsce jest jednak niewiele. Tymczasem okazuje się, że Apple udostępni Apple Watch’e 4 generacji z modułem LTE oficjalnie w Polsce. Apple Watch Series 4 z modułem LTE mają pojawić się w Polsce już 12 kwietnia jednak przedsprzedaż ma się rozpocząć już 5 kwietnia. Nie znamy jednak cen nowych zegarków. Pojawienie się zegarka z wsparciem dla eSIM jest bardzo dobrą wiadomością dla wielu użytkowników.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s