Gerard Williams, który zajmował się rozwojem procesorów, opuścił Apple.

Gerard Williams to starszy dyrektor w zespole zajmującym się rozwojem procesorów z serii A. Dzisiaj CNET poinformowało o tym, że Williams opuścił Apple.

Przed dołączeniem do Apple (2010 rok) Gerard pracował przez 12 lat w ARM. Gerard Williams kierowałem rozwojem wielu procesorów z serii A. Kierował on bowiem m.in. rozwojem pierwszego 64-bitowego układu A7, który zadebiutował w iPhone 5S w 2013 roku. Kierował on także rozwojem procesora A12X, którego znajdziemy w najnowszej generacji iPad’zie Pro. Zajmował się on także układami SoC (System-on-a-Chip). W takich układach oprócz procesora znajdują się także inne podzespoły.

Warto dodać, że od dłuższego czasu Apple stara się uniezależnić od Intel. Firma pracuje dlatego nad rozwojem własnych procesorów serii A w architekturze ARM. Pojawiają się dlatego plotki na temat wdrożenia przez Apple do MacBook’ów swoich autorskich procesorów. Jaki wpływ na te plany firmy będzie miało odejście Gerarda? Póki co nie wiemy, lecz możliwe jest, że Apple znajdzie sobie innego pracownika ds. rozwoju procesorów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s