Netflix na iOS nie wspiera już AirPlay.

AirPlay jest funkcją pozwalającą na transmitowanie obrazu z ekranu lub wideo do urządzeń wspierających go (np. Apple TV). Jest ona dostępna na smartfonach z iOS i komputerach z macOS. Użytkownicy Netflix mogą z AirPlay korzystać od 2013 roku. Serwis postanowił jednak usunąć wsparcie dla tej technologii w  nowej wersji aplikacji dla urządzeń z iOS.

Netflix usuną wsparcie dla AirPlay już 2 dni temu. Z tego też powodu użytkownicy serwisu nie mogą korzystać z technologii przesyłania multimediów. Skorzystanie z AirPlay bezpośrednio z aplikacji lub włączenie go za pomocą Centrum Sterowania skutkuje pojawieniem się komunikatu o błędzie.

netflixairplayerror-2
Zdjęcie autorstwa MacRumors

Rzecznik Netflix’a wyjaśnia, że przyczyną usunięcia wsparcia dla AirPlay jest pojawienie się wsparcia tej technologii dla urządzeń firm trzecich. Zdaniem rzecznika serwis nie może przez to zapewnić maksymalnej jakości i dlatego też usunąć wsparcie dla AirPlay.

Jest to dziwne wytłumaczenie z powodu tego, że Apple umożliwiając na korzystanie z technologii na telewizorach innych firm, nie pozwoliłoby na słabą jakość przesyłanych multimediów. Wytłumaczenie może być też dlatego zasłoną dla prawdziwej przyczyny.

Źródło: MacRumors

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s