Huawei chce produkować modemy 5G dla Apple.

5G to nowy standard sieci komórkowej zapewniający większą prędkość przesyłu. Jest ono całkiem nowe na rynku, dlatego też nie wszystkie firmy wspierają w swoich smartfonach standard 5G. Jedną z nich jest Apple. Amerykański producent chce wprowadzić iPhone’y z wsparciem dla 5G już w 2020 roku, lecz Intel nie wie czy uda się mu na czas opracować i wyprodukować takie modemy. Qualcomm także nie wyprodukuje modemów 5G dla Apple, ponieważ aktualnie obie firmy są w trakcie konfliktu. Oznacza to także, że zanim iPhone’y będą wspierać 5G może minąć trochę czasu. Pomóc firmie ma podobno Huawei, który chce produkować modemy 5G wyłącznie dla Apple.

Huawei opracowało już własny modem 5G o nazwie 5G Balong 5000. Chiński producent odmówił jednak sprzedaży tych modemów innym firmom. Tymczasem okazuje się, że Huawei chce zrobić wyjątek. Jak podaje Engadget, chiński producent pracuje nad modemem 5G, który miałby być sprzedawany tylko gigantowi z Cupertino. Nie jest to wcale zły krok ze strony Huawei, ponieważ Apple jest ogromnym graczem na rynku smartfonów co oznacza, że zyski z takich modemów mogą być nie małe.

Warto wspomnieć o tym, że Apple także pracuje nad własnymi modemami 5G, lecz mają one być gotowe dopiero w 2021 roku. Amerykański producent prowadzi także rozmowy z Smasung’iem i Mediatek’iem dotyczące sprawy dostaw modemów 5G. Nie wiadomo jednak jak zakończą się rozmowy.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s