Kolejne patenty Apple na ekspansję Touch Bar i FaceID.

Już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Face ID trafi do MacBook’ów, a Touch Bar pojawi się na klawiaturze Magic Keyboard. Dzisiaj pojawiają się na to kolejne dowody, ponieważ Europejski Urząd Patentowy udostępnił wczoraj zaktualizowane dokumenty patentowe Apple. Znajduje się w nich 94 nowych zastrzerzeń.

0aef9412-e280-4904-b6fd-a756887f4b78-2.jpg

Touch Bar został wprowadzony pierwszy raz do MacBook’ów Pro w 2016 roku i jest on póki co dostępny tylko na przenośnych laptopach od Apple. W dokumentach znajduje się jednak informacja, że firma planuje ekspansje Touch Bar. Mowa jest dokładniej o umieszczeniu dotykowego paska w klawiaturze Magic Keyboard lub touchpadzie Magic Trackpad. Umożliwiłoby to korzystanie z Touch Bar w przypadku komputerów stacjonarnych iMac. Co ciekawe pojawia sję także informacja o Touch Bar’ze jako osobnym urządzeniu.

W dokumentach znajdują się także informacje jakoby Apple rozważało wprowadzenie do MacBook’ów czujnika biometrycznego, który identyfikowałby użytkownika za pomocą skanu twarzy, czyli FaceID. Z informacji tych wynika, że FaceID może trafić do MacBook’ów Pro z Touch Barem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s