Możliwe, że Messenger wróci do aplikacji mobilnej Facebook.

Facebook oferuje użytkownikom smartfonów 2 aplikacje – Messenger i Facebook. Pierwsza to autorski komunikator portalu, a druga służy do przeglądania Facebook’a. Do pewnego momentu wystarczyło mieć zainstalowanego na smartfonie Facebook’a, ponieważ był on zintegrowany z Messenger’em. Jednak sytuacja ta się zmieniła. 5 lat temu Facebook usunął komunikator z mobilnej aplikacji. Portal społecznościowy zmusił jednocześnie użytkowników Messenger’a do pobrania dedykowanej osobnej aplikacji. Wielu osbom się to nie spodobało. Sytuacja ma się jednak zmienić.

Powrót Messenger’a do mobilnej aplikacji Facebook

Jane Manchun Wong – użytkowniczka Twitter’a – poinformowała na swoim profilu o tym, że odkryła funkcję, która przywraca Messenger’a do mobilnego Facebook’a. Messenger ten jest jednak mocno ograniczony.

Po białym motywie Facebook’a na zdjęciach możemy sądzić, że jest wersja beta. Oznacza to, że funkcja wcale nie musi się pojawić w oficjalnej wersji. Sam jednak fakt pojawienia się tej opcji może sugerować, że inżynierowie Facebook’a pracują nad wdrożeniem Messenger’a do aplikacji mobilnej portalu.

Messenger w aplikacji mobilnej Facebook byłby prawdopodbnie w wersji Lite, czyli ograniczoną wersją aplikacji Messenger. Po zdjęciach możemy stwierdzić, że Messenger wbudowany w aplikację mobilną portalu byłby ograniczony do wyświetlania konwersacji i rozmów, a także na odpowiadanie na wiadomości. Może to być przydatna opcja dla użytkowników, którzy z Messenger’a korzystają głównie do rozmowy z innymi osobami. Napiszcie w komentarzach co o tym sądzicie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s