Xbox One S bez napędu optycznego.

Już w styczniu wiedzieliśmy o tym, że na rynku prawdopodbnie pojawi się Xbox One S bez napędu optycznego. Ten ruch Microsoft’u miałby swoje uzasadnienie, ponieważ przez ostatnie kilka lat dystrybucja cyfrowa rozwinęła się tak dobrze, że może zastąpić fizyczne nośniki, np. płyty. Tymczasem serwis WinFuture wszedł w posiadanie zdjęcia prezentującego Xbox One S bez napędu optycznego.

xbox-one-s.jpg

Xbox One S bez napędu optycznego wygląda identycznie jak Xbox One S z napędem. Mimo zniknięcia czytnika, konsola zachowała proporcje wersji z czytnikiem. Wygląda to trochę na łatwiznę, lecz warto wspomnieć o tym, że odbije się to pozytywnie na chłodzeniu.

Xbox One S zakupimy z 1 TB pamięci z wgranymi grami Minecraft, Sea of Thieves i Forza Horizon 3. Do sprzedaży w USA trafi on prawdopodbnie dzisiaj, a do Europy trafi 7 maja. Kosztować on będzie 229$, czyli o 70$ mniej niż wersja z czytnikiem Blue-Ray.

Warto wspomnieć o tym, że 10 lat temu konkurent Xbox – PlayStation – zaprezentował PSP Go, czyli PlayStation Portable. Nie posiadała ona czytnika Blue-ray. Konsola ta okazała się ostatecznie porażką, możliwe, że z powodu małej ilości hier dostępnych w wersji cyfrowej. Jednak sklep z grami cyfrowymi Xbox’a jest ogromny, dlatego więc Xbox One S może się przyjąć na rynku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s