Nowy patent Apple, czyli pędzel w Apple Pencil.

Apple Pencil to stylus, który jest autorskim rozwiązaniem tej firmy dostępnym tylko dla wybranych iPad’ów. Firma opisuje ten rysik jako urządzenie dla artystów, lecz Apple informuje także o tym, że z powodów technicznych rysik ten nie może dokładnie odwzorować danych wejściowych na ekranie.  Dzisiaj Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyznało firmie z Cupertino patent na właśnie ten rysik z wymienną końcówką.

6a0120a5580826970c0240a47f9647200d-800wi.jpg

Patent firmy z Cupertino przedstawia Apple Pencil z wymienną końcówką. Na patencie widzimy oprócz zwykłej końcówki także tą, która przypomina pędzel. Końcówka ta posiadać ma elastyczne elementy, które symulować miałyby prawdziwy pędzel. Końcówka ta ma mieć także siłę zgięcia każdego „włoska” i rozmiar wynoszący 1 stopień.

6a0120a5580826970c0240a47f9656200d-800wi.jpg

Jeden z dokumentów patentów pokazuje wyraźnie, że nowy Apple Pencil mógłby być synchronizowany z iPhone’m, co umożliwia korzystanie z tego rysika na smartfonie z logo nadgryzionego jabłka. Mówi on także o systemie powiadomień haptycznych, czyli dgań. Powiadomienia te mają symulować odczucie korzystania z pędzla, pisaka i tym podobnych. Oznaczać to może, że Apple wprowadzi cały zestaw wielu końcówek. 

Źródło: PatentlyApple, 9To5Mac

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s