Wizja watchOS 6 autorstwa Jake’a Sworski’ego.

Ostatnio pojawiło się całkiem wiele konceptów i wizji systemów iOS 13 i macOS 10.15. Były to m.in. koncepty funkcji Czas przed ekranem w macOS 10.15 i iOS 13 ze wsparciem dla Magic Mouse. Teraz pora na watchOS 6. Poznajcie koncept nowej wersji watchOS autorstwa Jake’a Sworski’ego.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.13.04

Zdaniem Jake’a, do watchOS 6 trafi nowa aplikacja Heart (ang. Serce), która będzie ulepszoną wersją aktualnej apki Tętno. Heart dawałoby nam dostęp do EKG, aktualnego tętna i dziennych statystyk.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.20.05.png

 

Zmiany dotknąć miałyby także aplikacji Aktywność. Ciekawą nowością byłaby możliwość ustawienia innych pierścieni aktywności: Ruch, Ćwiczenie, Na nogach, Oddychanie, Trening, Dystans, Spanie, Kroki i „Flights”.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.20.36.png

Każdemu pierścieniowi moglibyśmy nadać inny cel, np. Dystans – 4 km, Spanie – 8 godz, itp. Mogłoby to oznaczać dodanie nowych odznak do zdobycia, lecz takiej funkcjonalności ta wizja nie obejmuje.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.23.15.png

Nowością ma być aplikacja Body. Pozwalałaby ona na dodawanie i wyświetlanie takich aspektów naszego ciała jak waga i wysokość. Po uzyskaniu tych danych, aplikacja automatycznie obliczałaby nasze BMI (Body Mass Index). Aktualnie żeby zapisać naszą aktualną wagę i wysokość musimy zrobić to za pomocą aplikacji Zdrowie w iOS. BMI, choć jest automatycznie obliczane, również musimy dodać ręcznie. Aplikacja Body byłaby więc całkiem przydatna dla osób, które takie dane chcą mieć na swoim „nadgarstku”.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.28.24.png

Aplikacja Nutrtion idealnie pasuje do wcześniej wspomnianej aplikacji Body. Nutrition pozwala nam bowiem na zapisywanie tego, ile szklanek wypiliśmy i ile kalorii jedzenia zjedliśmy. Aplikacja w rezultacie tych danych wyświetlałaby nam łączną ilość wypitych szklanek wody i nabytych kalorii. Moglibyśmy także określić cel w postaci tego, ile chcemy dziennie wypić szklanek wody i ile chcemy „nabyć” kalorii.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.33.18.png

W watchOS 6 pojawić miałaby się także długo wyczekiwana aplikacja do śledzenia naszych paramterów snu. Aktualnie żeby mierzyć parametry snu potrzebujemy dodatkowych aplikacji, lecz według Jake’a, w watchOS 6 pojawi się aplikacja Sleep, która pozwoli na wyświetlanie statystyk naszego snu.

Zmianie ulec miałby także ekran domowy i panel sterowania. Na ekranie domowym pojawić miałyby się bowiem foldery w których moglibyśmy umieszczać aplikacje. Pojawić miałaby się także opcja usuwania domyślnych aplikacji. Użytkownicy mogliby także ustawić ekran główny jako tarczę zegarka, co dawałoby szybki dostęp do wszystkich aplikacji. W panelu sterowania zmianie ulec miałby układ ikon. W panelu tym pojawiłby się także kontroler odtwarzania muzyki, który znamy z iOS. Pojawić miałaby się także opcja ukrywania kontrolek.

Zrzut ekranu 2019-04-27 o 08.41.33.png

W  wcześniej wspomnianym panelu sterowania pojawić miałaby się także opcja kontroli urządzeń podpiętych do naszego konta iCloud. Za pomocą tej opcji moglibyśmy zablokować nasze pozostałe urządzenia lub odtworzyć na nich dźwięk. Za pomocą tej opcji bylibyśmy także zdolni do kontrolowania odtwarzania na danym urządzeniu.

To jednak nie wszystko. Według Jake’a Sworski’ego zmianie ulegną także pozostałe aplikacje Trening, Książki, Zdjęcia, Kalendarz i Dom. Pojawić miałyby się także Skróty Siri, Voice Memos, Safari, Kalkulator i Notatnik. Zobaczyć cała resztę wizji Jake’a możecie zobaczyć w serwisie Behance. Jeśli tak będzie wyglądać watchOS 6, to będzie to jedna z wielu nowości, które Apple zaprezentuje w trakcie WWDC19, na którą będę niecierpliwie czekał.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s