Apfelroute i Apple, czyli spór z jabłkowym logiem w centrum.

W dzisiejszym świecie wiele log firm jest bardzo podobnych, a czami nawet skopiowanych. Czasami kończy się to sporem dwóch firm. Dzisiaj Apple oskarżyło niemiecką turystyczną ścieżkę rowerową Apfelroute (de. Jabłkowa ścieżka) o stworzenie loga myląca podobnego do loga amerykańskiego giganta.

Logo Apfelroute zostało zarejestrowane w niemeckim Biurze Patentów i Znaków Towarowych w 2018 roku. Do dzisiaj logo to było stosowane w regionie Rhein-Voreifel w Niemczech. Logo te przedstawia jabłko z zielonym listkiem i „nadgryzieniem” po prawej stronie. Właśnie z powodu tych obydwu elementów Apple złożyło apelację do wcześniej wspomnianego biura patentowego i poinformowało Apfelroute o tym, że powinno jak najszybciej zaprzestać korzystania z tego loga.

Apfelroute w odpowiedzi na wiadomość od Apple informuje, że apelacja ta nie ma sensu. Powodem tego jest to, że niemiecka turystyczny trasa rowerowa oferuje usługi innego typu niż Apple. Zmiana loga przez Apfelroute nie byłaby także taka prosta. „Niemieckie jabłko” znajduje się bowiem już na ubraniach personelu, stojakach rowerowych i na znakach. Kolejnym problemem jest to, że planowane otwarcie trasy rowerowej ma się odbyć już 19 maja. Apfelroute nie ma więc za wiele czasu na zmianę loga. Niemiecka turystyczna trasa rowerowa może więc mieć opóźnione otwarcie.

Jak się to skończy? Póki co nie wiemy. Warto dodać, że to nie pierwsza taka apelacja Apple związana z jabłkowym logiem. Co ciekawe, w jednym ze sporów tej firmy ofiarą stała się polska firma Fresh24. O sporze tym możecie przeczytać tutaj.

Źródło: MyApple, AppleInsider

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s