Minecraft Earth, czyli nowa gra AR zapowiedziana z okazji 10 urodzin Minecraft.

Minecraft jest jedną z najpopularniejszych gier. Jesteśmy w niej człowiekiem, który odkrywa sześcienny świat. W grze musimy jednak uważać na wrogie stworzenia. Minecraft powstał w 2009 roku i podbił serca graczy. Wczoraj, czyli 17 maja, gra obchodziła urodziny. Z tej okazji Microsoft (gra i studio Mojang zostały sprzedane tej firmie) przygotował użytkownikom wiele niespodzianek. Firma udostępniła użytkownikom m.in. specjalną, urodzinową mapę do Minecraft. Obniżono także cenę Minecraft o 50%, czyli możemy go teraz kupić za 63 zł. Microsoft udostępnił także użytkownikom internetową wersję Minecraft Classic, czyli pierwszej odsłony tej gry (możecie w nią zagrać tutaj). To jednak nie wszystko. Firma zapowiedziała także wersję AR Minecraft, czyli Minecraft Earth.

image.jpg

Minecraft Earth ma bazować na słynnej grze AR – Pokemon GO, lecza nie będziemy w nim łapać pokemonów. W grze tej będziemy chodzić po realnym świecie, jednocześnie zwiedzając sześcienny świat. Będziemy mogli budować, odkrywać, a nawet walczyć z mobami. „Minecraft’owa świnia chodząca po twoim lokalnym parku? Teraz to będzie możliwe.”. W Minecraft Earth grać będziemy również z innymi graczami. Oznacza to, że będziecie mogli razem z przyjaciółmi wybudować na przykład ogromny zamek na działce waszego sąsiada (ciekawe, jak będzie się czuł). W Earth, żeby zdobyć jakieś surowce, będziemy musieli łazić po prawdziwym świecie. Niektóre przedmioty będą łatwe do znalezienia, a przy poszukiwaniu innych będziemy musieli się trochę namęczyć.

 

Minecraft Earth będzie dostępny na smartfony z systemem iOS lub Android. Oczywiście, w celu zwiedzania wirtualnego świata będziemy musieli wpatrywać się w smartfon (sezon na wypadki drogowe chyba się wtedy zacznie). Limitowana wersja testowa wystartuje tego lata. Możemy się do niej zarejestrować na tej stronie. Za zapisanie się do testów, otrzymamy również skórkę Earth, której w inny sposób nie da się zdobyć. Więcej o Minecraft Earth możecie dowiedzieć się tutaj.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s