To może być koniec Huawei.

Smartfony Huawei są często uznawane za tańsze odpowiedniki iPhone’ów. Smartfony te posiadają bowiem nie wiele gorszą specyfikację niż smartfony Apple. Okazuje się, że to koniec „tańszych iPhone’ów”.

Stany Zjednoczone kontra Chiny

Ostatnio robi się bardzo ciekawie na linii Chiny-USA. Stany Zjednoczone ostatnio bardzo pogorszyły swoje stosunki z Chinami. Wprowadzono tam bowiem Huawei – chińską firmę produkującą smartfony (i nie tylko) – na czarną listę handlową. Zapoczątkowało to zrywanie umów wielu firm z tą chińską firm.

Prawdopodobny koniec Huawei

Tymi firmami są Google, Qualcomm i Intel. Zerwanie współpracy z Google jest dla Huawei bardzo złą wiadomością. Amerykańska firma wstrzymała tym samym dostęp chińskiego giganta do usług takich jak Asystent Google, Sklep Play, Gmail, Google, Mapy Google, a nawet do przyszłych wersji systemy Android. Huawei musi więc samemu stworzyć odpowiedniki dla tych googlowskich usług. Firma musi także przyspieszyć pracę nad Hongmeng OS – alternatywie dla Android.

Wstrzymanie współpracy Google z Huawei jest bardzo złą wiadomością dla aktualnych posiadaczy smartfonów chińskiej firmy. Nie dostaną oni m.in. dostępu do nowych wersji Android (np. Android Q). Nie będą mieli oni także dostępu do aplikacji ze sklepu Google Play. Gorsze informacje są jednak dla nowych smartfonów Huawei. Nie będą posiadały one absolutnie żadnej aplikacji i usługi od Google. Deweloperzy będą musieli także stworzyć nowe wersje swoich aplikacji dla nowego systemu Hongmeng OS. Nie będzie to się jednak im tak bardzo opłacała. Co dalej z Huawei? Póki co, nie wiemy. Nie widzę jednak dla tej firmy świetlanej przyszłości.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “To może być koniec Huawei.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s