Podaj imię i nazwisko, a zostanie ono wysłane na Marsa.

Jesteśmy coraz bliżej turystycznych lotów na Marsa. NASA wysłała na Czerwoną Planetę już wiele łazików. Dzięki nim, dowiadujemy się wieku rzeczy na temat tej planety. Wraz z tym, zbliżamy się do wcześniej wspomnianych turystycznych lotów na Mars. W lipcu 2020 roku odbędzie się podróż na tą planetę, w której wasze imiona i nazwiska mogą wziąć udział.

W lipcu 2020 roku łazik Mars 2020 zostanie wystrzelony w kierunku Czerwonej Planety. Wyląduje on na niej rok później. Jego zadaniem będzie zbadanie klimatu i geologii planety. Pobierze on także próbki, które zostaną przetransportowane na Ziemię. Zajmie się on także poszukiwaniem śladów życia mikrobiologicznego w przeszłości Czerwonej Planety.

NASA chce, żeby każdy mógł w jakiś sposób wziąć udział w tej misji. Agencja daje więc nam szansę na wysłanie swoich imion i nazwisk na Mars. Trafią one na planetę na specjalnym chip’ie w łaziku. Linijki tekstu na takim krzemieniow chipie będą miały rozmiar 75 nm.

W celu wpisania się na listę, musimy udać się na specjalną stronę. Podajemy na niej nasze imię, nazwisko, kraj zamieszkania i kod pocztowy. Po podaniu danych i kliknięciu przycisku SEND, wyświetli nam się nasz „bilet” na Marsa. Możemy go pobrać i wydrukować.

Z tej szansy skorzystało już 4 131 363 osób liczba stałe rośnie (Stan: 22:22 24 maja 2019 r.). Nie jest to jedyna taka misja NASA. Wysłać swoje imię i nazwisko mogliśmy wysłać m.in. podczas misji InSight. Co ciekawe, jeśli podaliśmy takie same dane przy misji Mars 2020, co w innych takich misjach, to w specjalnej zakładce możecie zobaczyć „sumę przebytych mil”. Za misję Mars 2020 możemy dostać 300 mln. mil.

Źródło: Nauka w Polsce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s