Nowa aplikacja Find My, Tryb Ciemny i odnowiona aplikacja Przypomnienia potwierdzone.

Tryb Ciemny to jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości przez użytkowników iOS. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, jakoby w iOS 13 miał pojawić się wcześniej wspomniany tryb. Pojawiły się także informacje, które wskazują na połączenie aplikacji Find My Friends i Find My iPhone, i odnowienie aplikacji Przypomnienia. Teraz 9To5Mac rozwiewa wątpliwości – wszystkie wymienione nowości pojawią się w iOS 13.

Ikona i nazwa nowej aplikacji Find My

Serwis 9To5Mac wszedł w posiadanie zrzutów ekranu z iOS 13. Jedną z zauważonych nowości jest aplikacja Find My, która ma być połączeniem Find My Friends i Find My iPhone. Dokładne działanie aplikacji nie jest jednak znane.

Odświeżona aplikacja Przypomnienia w trybie wielozadaniowości z aplikacją Kalendarz

Drugą nowością będzie odświeżona aplikacja Przypomnienia. Powyższy zrzut ekranu przedstawia wcześniej wspomnianą aplikację w trybie wielozadaniowości z systemowym Kalendarzem. W lewej kolumnie aplikacji znajdziemy listy i kategorie przypomnień. Po prawej stronie pojawiać się będę przypomnienia.

Tryb Ciemny na ekranie głównym, w aplikacji Muzyka i narzędziu do dodawania adnotacji do zrzutów ekranu w iOS 13

I na końcu najbardziej oczekiwana nowości – tryb ciemny. Tryb ten włączyć będzie można z poziomu Centrum Sterowania i Ustawień. Po włączeniu trybu ciemnego, aplikacje i elementy systemowe wyświetlać się będą w ciemnych barwach. Niewielkie zmiany dotkną ekran główny, ponieważ zmienić ma się na nim wtedy tylko odcień tła paska z aplikacjami. Tryb spowoduje natomiast większe zmiany w interfejsie m.in. aplikacji Muzyka. Biała barwa tej aplikacji zamieniona została zamieniona w odcienie koloru czarnego. Co ciekawe, tryb ciemny spowoduje także zmiany w narzędziu dodawania adnotacji do zrzutów ekranu. Jest także opcja, że Apple dorzuci specjalne tapety w odcieniach koloru czarnego.

Największą zaletą trybu ciemnego jest energooszczędność. Dotyczy ona jednak tylko smartfonów z wyświetlaczami OLED. Dzieje się tak, ponieważ barwy ciemne w tych wyświetlaczach tworzy się przez przygaszanie lub wyłączanie konkretnych diód. Zmniejsza to więc zużycie energii i sprawia, że czerń jest ciemna. Tymczasem w pozostałych wyświetlaczach są to po prostu diody świecące na dany kolor. Powoduje to także, że czerń staje się jaśniejsza.

Pasek narzędzi na iPad’zie

Wcześniej wspomniane narzędzie dodawania adnotacji do zrzutów ekranu ulegnie także ogólnym zmianom. W iOS 12 tło tego narzędzia stanowi szary kolor, a w iOS 13 będzie to obraz rozmytej tapety. Ikony narzędzi są także bardziej realistyczne. Pasek z narzędziami na iPad’ach będzie natomiast białym, zaokrąglonym prostokątem.

Źródło: 9To5Mac

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Nowa aplikacja Find My, Tryb Ciemny i odnowiona aplikacja Przypomnienia potwierdzone.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s