Pegatron dokona inwestycji w nową indonezyjską fabrykę.

Po aferze z Huawei, pojawiło się wiele informacji wskazujących na to, że Chiny mogą się odegrać i zbanować Apple. Byłby to wielki cios dla firmy, ponieważ właśnie w tym kraju tworzona jest większość urządzeń. Pegatron – firma produkująca m.in. układy do iPhone’ów – postanowiła zainwestować od 695 milionów do 1 biliona dolarów w fabrykę w Indonezji. Tajwańska firma ta w 2018 roku wyprodukowała znaczną część iPhone’ów.

Nowa fabryka ma powstać w Indonezji na wyspie Batam. Pegatron złożyło już list intencyjni w indonezyjskim rządzie. Fabryka ta powstać ma we współpracy z firmą elektroniczną PT Sat Nusapersada, która pochodzi z Indonezji.

Serwis Reuters, króry przeprowadził reportarz z wiceministrem Warsito Ignatius, informuje, że Pegatron miał na początku zamiar produkować czipy do iPhone’ów w nowej indonezysjskiej fabryce. Firma poinformowała jednak potem, że fabryka będzie „montować chipy do smartfonów Apple, podczas gdy „surowe” komponenty będą importowane”.

The factory might also be used to produce MacBook components as well, but it would not be in the short term.

Wiceminister Warsito Ignatius w reportarzu z Reuters

Z powyższej wypowiedzi wiceministra Indonezji, można wywnioskować, że Pegatron może także produkować komponenty do MacBook’ów. Jednak, jeśli okazałoby się to prawdą, to miałoby to się stać po dłuższym czasie.

Źródło: Reuters

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s