Wszystko co musisz wiedzieć o WWDC19.

Jutro o godzinie 19:00 rozpocznie się trwająca 4 dni konferencja WWDC19. Odbędzie się ona w centrum konferencyjnym McEnery w San Jose. Jeśli nie jesteście programistami należącymi do Apple Developer Program i nie zakupiliście biletów (albo nie zostaliście wylosowani), a chcecie oglądać tę konferencję, to jeszcze nie wszystko stracone. Możecie bowiem obejrzeć jej transmisję na żywo. Jak to zrobić i co Apple może jutro zaprezentować opiszę w tym artykule.

Jak oglądać WWDC19?

iOS i macOS

Jeśli posiadacie urządzenie z macOS w wersji macOS Sierra lub nowszy albo smartfon/tablet z iOS 10 lub nowszym, to wystarczy, że klikniecie ten odnośnik do strony wydarzenia. Jutro o godzinie 19:00 będzie można pod tym linkiem oglądać transmisję na żywo.

tvOS

Na urządzeniach Apple TV 2 i 3 konferencję będziemy oglądać za pomocą specjalnego kanału Apple Events. Natomiast na Apple TV 4 wystarczy, że pobierzemy darmową aplikację Apple Events.

Windows 10

Na urządzeniu z systemem Windows 10 sytuacja jest taka sama (tzn. wystarczy kliknąć link prowadzący do strony wydarzenia), lecz trzeba to zrobić za pomocą przeglądarki Microsoft Edge.

Inne wersje Windows i Android

W tym przypadku musimy posiadać przeglądarkę Chrome lub Firefox ze wsparciem dla MSE, H.264 i AAC. Posiadają je najnowsze wersje tych przeglądarek. Wtedy także wystarczy otworzyć stronę wydarzenia.

Co nowego pokaże Apple?

Pewne jest, że Apple zaprezentuje jutro nowe wersje systemów iOS, macOS, tvOS i WatchOS. W iOS 13 pojawić ma się m.in. tryb ciemny, nowa aplikacja Find My i odświeżony wygląd aplikacji Przypomnienia. W iOS pojawić ma się także wiele innych nowości o których pisaliśmy w tym artykule. W przypadku macOS 10.15 jedną ze zmian ma być podzielenie aplikacji iTunes na Podcasty, Muzyka i Apple TV.

W trakcie WWDC19 firma prawdopodobnie przedstawi nową wersję języka programowania Swift i nowości w SDK, takich jak ARKit. Apple pokazawać ma także nowości w platformie Marzipan, który pozwala na tworzenie aplikacji uniwersalnych dla iOS i macOS.

Możliwe są także nowości sprzętowe, czyli Mac Pro i monitor Apple. Nie jest to jednak pewne, ponieważ do tej pory firma z Cupertino zazwyczaj prezentowała takie nowości w trakcie wrześniowych konferencji.

Źródło zdjęć: 9To5Mac

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s